چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸ ۸۸
چچ
2YXZitix2KfYqyDYt9io2YrYudmK

میراث طبیعی

شاید حدود هزاران سال است که آب در حوضچه های این منطقه جریان دارد، همین موضوع می تواند هر گردشگری را برای بازدید از این منطقه هیجان زده بنماید. به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان طولانی، بعضی از هفت حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم در مسیری 1690 متری قرار دارند به اندازه یک استخر کوچک هستند.به این پدیده طبیعی حوض ها یا (دولین های) متعدد می گویند که بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از شاخه های رودخانه طرق به سمت بینالود به وجود آمده است.

فرسایش های فیزیکی و شیمیایی در طی هزاران سال بر روی بسترهای سنگی و گرانیتی در این منطقه باعث ایجاد حوضچه هایی با اختلاف ارتفاع در امتداد هم شده که تعداد 7 عدد از این حوضچه ها مشخص و بارز بوده و مبنای نامگذاری منطقه گردیده است.

اقبال عمومی شهروندان و علی الخصوص برخی هیأت های ورزشی از طبیعت بکر سنگ و آب، این منطقه را به عنوان یکی از نقاط تفریحی نزدیک شهر مشهد معرفی کرد.

شهرداری مشهد از ابتدای دهه 80 اقدامات ساختاری خود را در راستای احیاء منطقه و ارتقاء زیرساختهای گردشگری از جمله راههای دسترسی، فضای سبز و برخی فعالیت های محدود عمرانی آغاز نمود.

در سال 1389 شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض با مجوز شورای محترم اسلامی شهر و با ترکیب سهام 90 درصد شهرداری و 10 درصد سازمان همیاری شهرداریهای استان تشکیل و همزمان فعالیت خود را شروع کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.245839436849
Qt: 2.1715979576111